Header Image

2019 Yılı Toplu Sözleşme Taleplerimiz

Read Time:1 Minute, 7 Second
2019 Yılı Toplu Sözleşme Taleplerimiz

YURT Sendikaları olarak, Toplu Sözleşmesinde taban aylığa seyyanen 350 lira, 2020 yılı %8+%6, 2021 yılı %8+%6 zam ve her iki yıl için yüzde 3 refah payı talep ettik.
Değerli YURT Sendikaları Üyeleri ve Kamu Çalışanları,
Hazırlamış olduğumuz taleplerimizin karşılanması, memurlarımızın yıllardır biriken sorunlarının çözülmesi için büyük bir aşama olacaktır. Taleplerimiz, geçerli temellere dayanan, son derece makul ve karşılanabilir bir şekilde hazırlandık.
Aşağıda belirttiğimiz taleplerimizin karşılanmaması için tek engel, siyasetçilerin ekonomik tercihi ve yetkili sendikaların masa başında siyasiler karşısında teslim bayrağını çekerek, bir yerlerden gelen talimatlara uyması olacaktır.
Biz YURT Sendikası olarak kanunların bizlere tanıdığı yetkiler ölçüsünde, kamu görevlilerinin masa başı oyunlarla haklarının gasp edilmesinin önüne geçmek için elimizden geleni yapmaktan geri durmayacağız.
Kamu görevlilerinin kazanılmış haklarının ellerinden alındığı, kalem oyunlarıyla bir önceki toplu sözleşme metninin değiştirilerek memur ve emeklilerimizin cebine el atıldığı, 1 ay sürmesi gereken sürecin 1 hafta içinde sonlandırıldığı bir toplu sözleşme süreci yaşamamayı umut ediyoruz.
Toplu pazarlık sürecinin tüm kamu çalışanlarının ve emeklilerin beklentilerine cevap vermesini “Hedef enflasyon değil, gerçekleşen enflasyon dikkate alınarak zam yapılmasını ” talep ediyor ve hayırlara vesile olmasını diliyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

  • AÇSHB yatılı kurumlarda çalışan personele verilen Ek-10 artışın tüm Bakanlık personeline verilmesi,
  • AÇSHB personellerinden ek ders ücretiyle çalışan personellerin kadroya geçirilmesi,
  • Gündüz icap nöbeti tutan personellere icap nöbet ücreti ödenmesi,

Diğer Sözleşme Taleplerimiz için TIKLAYINIZ

YURT – Sağlık Sendikası
Basın İletişim ve AR-GE Bürosu

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir