Header Image

2828 sayılı Kanun Kapsamında Sıfır Faizli Konut

Read Time:1 Minute, 8 Second
2828 sayılı Kanun Kapsamında Sıfır Faizli Konut

Bizler YURT – Sendikaları olarak 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Kamuda Çalışanlarına Sıfır Faizli Konut Sağlanması için gerekli yazışma ve görüşmeleri sağladık.
Toplu Konut Fonu’ndan Şehit Ailelerine, Terör Malulleri ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinin ilk uygulaması 1985 yılında, Polis Vazife ve Salahiyet Kanununa bir madde eklenerek, 01.01.1971 tarihinden itibaren şehit olan polislerin ailelerine Toplu Konut Fonu’ndan 5.000.000 TL faizsiz kredi verilerek başlatılmıştır. 1991 yılında ise Toplu Konut Kanununa bir madde eklenerek bu kredinin kapsamı genişletilmiş ve Emekli Sandığından maaşa bağlanan ve Faizsiz Konut Kredisi için Hak Sahipliği Belgesi alan tüm şehit aileleri ile terör malulleri ve bunların dul ve yetimlerinin de yararlanması sağlanmıştır.
Bu hususta  2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanların bulunduğu illerde yapılacak olan konutların taksitleri 240 ay sürmesi hakkında kolaylıklar sağlanması ve sıfır faiz, diğerlerine de en düşük endekste verilmesi Kredinin geri ödemesi, hak sahibinin her türlü tazminat dahil almakta olduğu maaşının ¼ ‘ü tutarındaki miktarın T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nca kesilmesi suretiyle yapılması ile ilgili gerekli yazışma ve görüşmeleri sağladık.
YURT – Sendikaları olarak 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kardeşlerimiz için Sıfır Faizli Konut Sağlanması için gerekli yazışma ve görüşmeleri sağladık.

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

15 Mart 2019 tarih ve 70 Sayılı Yazımız

18 Kasım 2019 tarih ve 06 Sayılı Yazımız

Başvuru Yaptığımız Projemiz


0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir