Header Image

3600 Ek Gösterge Tüm Kamu Çalışanlarına Verilsin..

Read Time:1 Minute, 19 Second
3600 Ek Gösterge Tüm Kamu Çalışanlarına Verilsin..

3600 Ek gösterge, sadece bazı meslek guruplarına değil, Tüm Kamu çalışanlarına verilmelidir.
 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde partilerin ve Cumhurbaşkanı adaylarının seçim beyannameleri açıklanmaya başladı. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip ERDOĞAN belli meslek guruplarını hedef alarak (Öğretmen, Polis, Hemşire,Din Görevlileri) Ek Gösterge rakamlarını 3600’e yükseltileceği açıklanmıştır.
 Bu açıklama ek göstergelerinde artış yapılacağı açıklanan yaklaşık bir buçuk milyon kamu çalışanını elbette umutlandırmış ve mutlu etmiştir. Ancak ek gösterge artışı içersinde unutulan Devletin Kamu Kurumlarında görev yapan ve temel taşları olan GİH, THS ve özellikle YHS ve 4/B sınıfında görev yapan kamu çalışanlarını yetim ve boynu bükük bırakmıştır.
 Hizmet sınıfları ve kadro dereceler arasında ek gösterge oranları arasındaki fark, açıklanan haliyle yapılması düşünülen değişiklik ile giderek artacak, personel arasındaki ücret ve tazminat oranlarındaki fark iyice açılacaktır. Kamu çalışanları arasında özellikle emekli maaşı ve ikramiyesi oranlarında ciddi bir adaletsiz durumu ortaya çıkacaktır.
 Ayrıca; bu zamana kadar ek gösterge konusunun en mağdurları YHS  (Yardımcı Hizmetler Sınıfı) personelleri olmuştur. Çünkü Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunan hizmetli, aşçı, bekçi, kaloriferci vb. unvanlarında görev yapan başta eğitim çalışanları ve diğer  kurumlardaki Yardımcı Hizmetler Sınıfındakiler ek gösterge hiç verilmemektedir.
 Bir buçuk milyona yakın memuru ek gösterge artışı müjdesiyle mutlu edilirken, geride kalanları mutsuz etmemek adına yapılması düşünülen ek gösterge kapsamının unvanlar bazında değil öğrenim düzeyi şeklinde değerlendirilmesi hem daha kapsayıcı hem de daha barışcıl bir düzenleme olacaktır.
 YURT Sendikaları olarak bu konuda ki teklifi; tüm kamu çalışanlarına unvan gözetilmeksizin; ilkokul ve ortaokul mezunlarına 2200, lise ve dengi okul mezunlarına 2300, ön lisans mezunlarına 3000 ve üniversite mezunlarına 3600 ek gösterge verilmesidir.
 Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

İrfan YİĞİT
YURT Sağlık Sen 
Genel Başkanı

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir