Header Image

Ali İmran AKSU


1981 Karaman ili Ermenek İlçesi Güneyyurt Kasabası doğumluyum. 4 kardeşten 3 ncüsüyüm.
İlkokul 4. Sınıfa kadar Güneyyurt Kasabasında okudum. Ailemin boşanması sonucu 1990 yılında iki kardeşimle beraber Konya Çocuk Yuvasına verildim.
İlkokul 5. Sınıfı Mevlana İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra  Ortaokula Mehmet Karacıhanlar Ortaokulunda başladım. 12 yaşına geldiğim için bu dönemde  Konya Erkek Yetiştirme Yurduna geçişim sağlandı. Ortaokul 2. sınıfta okulu bırakmak durumunda kaldım. 1994 yılında tekstil sanayisinde ‘giyim üretimde’ çalışmaya başladım. Konya ,Antalya ve İstanbul illerinde mesleğimi icra ederken Açıköğretimden Ortaokula tekrar yazıldım. Ortaokuldan mezun olduktan sonra ara vermeksizin Açıköğretim Lisesine kayıt yaptırdım. Liseden dereceyle mezun oldum.
Üniversiteye geçiş sınavlarına girerek tercihimi Önlisans olarak Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Geleneksel El Sanatları Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümünden yana kullandım. Okuduğum dönemde 2 yıl ‘öğrenci bölüm başkanlığı’ yaptım. Buradan da ‘Üstün Onur Belgesiyle’’ okul 1. si olarak mezun oldum.
Sonrasında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ‘Sosyoloji’ lisans  bölümüne kayıt yaptırdım. Buradaki eğitimimi de başarıyla tamamlayarak ‘’Onur Belgesiyle’ Sosyolog’ olarak mezun oldum.
2005 yılı Kasım ayında ‘devlet korumasında yetişen bireyler için’ Sağlık Bakanlığının açmış olduğu memuriyet sınavını kazanarak 2006 yılı Mart ayında 1. Tercihim olan Karaman İl Sağlık Müdürlüğüne atandım.
2015 yılında Yurt Sağlık Sen İl Temsilciliği görevini üstlendim. Devamında 2017 yılı Ekim ayında 2. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkan Yardımcılığı (Teşkilatlanma Başkanı) olarak seçildim. Halen üstlendiğim bu görevi de yürütmeye devam ediyorum.