Header Image

Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşüne büyük ilgi

Read Time:1 Minute, 8 Second
Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşüne büyük ilgi

İnebolu’ dan Kastamonu’ya Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşüne büyük ilgi
Yurt Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Eyüpoğlu, Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşüne Katıldı. Yurt Sağlık Sendikası 13- 16 haziran 2019 tarihinde 14 üncüsü düzenlenen Kastamonu Valiliği ile il Kültür ve Turizm Müdürlüğünün destekleriyle düzenlenen İnebolu dan Kastamonuya Atatürk İstiklal Yolu ve Şehit Şerife Bacı Anma yürüyüşüne katıldı.
EYÜPOĞLU; “İnebolu Türk Ocağı önünden başlayan ve Kastamonu ya 4 gün boyunca 95 km yürüyen 7 den 70’e dağcılık kulüpleri stklar ve halktan 300 kişinin katılımın sağlandığını ve bu onurlu Atatürk ve İstiklâl Yolu yürüyüşün Kastamonu Cumhuriyet meydanında bittiği ve bu anlamlı yürüyüşün önemini 1918 tarihinde Anadolunun bir çok yerinin işgal edildiği buna karşın Türk Ulusunun top yekün bağımsızlık mücadelesine başlamıştı karadenizden gelen cephanenin mühimmatın güvenli bir şekilde cepheye taşınması gerekiyordu bunun için güvenli bir yola ihtiyaç vardı Bu yolun adı İstiklal yoludur Atatürk ‘ün Gözüm cephede kulağım İnebolu da dediği yoldur İstiklal Yolu. Şehit Şerife Bacı nin donarak öldüğü 95 km yoldur İstiklal Yolu milli mücadelenin yoludur İstiklal Yolu 100.yılında bu onurlu yolda yürümenin gururunu yaşatan ve destek veren tüm kuruluşlara teşekkür etti.
Aynı zamanda Fethiye Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Dağcısı olan Ahmet Eyüpoğlu “Bu Nice Destanlar yazılan yolda Tüm Şehitlerimiz için Her yıl tekrar onları unutmamak ve unutturmamak için yürüyeceklerini söyledi.”

YURT – Sağlık Sen
Basın Bürosu

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir