Header Image

YURT – SEN Üyelerine Ferdi Kaza Sigortası

Read Time:1 Minute, 12 Second
YURT – SEN Üyelerine Ferdi Kaza Sigortası

YURT – Sendikaları ve AIG Sigorta arasında bir yıllık anlaşma sağlanarak, bütün üyelerini AIG Sigorta tarafından ferdi kaza sigortası güvencesi ile üyelerimiz kaza sonucu yaşam kaybı ve daimi maluliyet risklerine karşı kişi başı 5.000 TL (Beş bin TL) sigorta güvencesi altına alındı.
YURT – Sendikaları daima üyelerinin menfaatlerini göz önünde tutan ve her zaman üyelerine değer katmayı amaçlayan insan odaklı sendikacılık anlayışı ile sektörün önemli şirketlerinden AIG Sigorta ile bu iş birliğini gerçekleştirmiş ve üyelerinin geleceğine sahip çıkmayı amaçlamıştır.
VEFAT TEMİNATI
Sigortalı, poliçe şartları kapsamındaki bir kaza neticesinde ve poliçe süresi içerisinde vefat etmesi durumunda, sigorta tazminatı poliçede adı geçen lehtara ya da sigortalının yasal mirasçılarına ödenecektir. Kaza sonucu vefat tazminatı 5 bin TL olarak belirlendi.
SÜREKLİ SAKATLIK TEMİNATI
Sigortalının poliçe süresi içinde ve poliçe şartları neticesinde sürekli sakat kalması durumunda, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında yer alan listedeki oranlar dahilinde tıbbi tedaviden ve sürekli sakatlık halinin tespitinden sonra sürekli sakatlık tazminatı sigortalıya ödenecektir. Kaza sonucu sürekli sakatlık tazminatı 5 bin TL ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı.
YURT – Eğitim Sen Genel Başkanı Hakan ÇELİKSOY: Yapılan Anlaşma tüm üyelerimize hayırlı olsun.
AIG Sigorta ile yapılan anlaşmaya ilişkin bir açıklama yapan ÇELİKSOY, “Sektörün önde gelen temsilcilerinden AIG Sigorta ile 1 yıllık bir zaman dilimini kapsayan ferdi kaza sigortası anlaşmamızın tüm üyelerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. İnsan odaklı sendikacılık anlayışımızda üyelerimizin hak ve menfaatlerinde önemli rol oynamıştır. YURT – Sen Genel Merkezi olarak bütün üyelerimize ve yakınlarına sağlıklı, başarılı bir ömür diliyoruz.

YURT SENDİKALARI
BASIN BÜROSU

 
 
 

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir